Cinsel Sağlık

Penis Büyütme

0
penis-buyutme

Penis uzunluğu flask yani gevşek halde yaklaşık ortalama 6-7 cm, dik yani erekte halde ortalama 14-15 cm ölçülerindedir. Erişkin bir erkekte penis çevresi penis gevşekken ortalama 9 cm, sertleşme durumunda yaklaşık 12 cm civarındadır.

Tüm bu boyutlar  kişiye, ırka, yaş ve kilo durumuna göre farklılık gösterebilir. Uzun ve kalın bir penisin cinsel ilişkide orgazm ve haz açısından daha iyi olduğu kanısı  yaygın ancak yanlış bir görüştür. Bu duruma sebep, pornografik yayınların ve medyadaki yorum ve değerlendirmelerin uzun ve kalın penisi ön plana çıkarmasıdır. Gevşek halde 6 cm, ereksiyon halinde 10 cm. üzeri penis uzunluğu sağlıklı bir cinsel ilişki için yeterlidir. Gerek kadın gerekse erkekteki orgazm,  cinsel organ boyutları ötesinde ruhun bedenin aklın duyguların kısacası tüm vücudun katıldığı kompleks bir mekanizma ile oluşur.

Penis boyutları kabul edilen alt sınırların altındaysa ve bu ölçüler cinsel ilişkiyi sağlamakta sorun oluşturuyorsa,  penis uzatma düşünülebilir. Kişinin ameliyat sonuçları konusunda iyi bilgilenmesi ve gerçekçi beklentilere sahip ruhsal ve fiziksel olgunlukta olması gerekir Bu cerrahi girişimler yoktan var etme özelliği taşımaz, penisin kendi yapısı içinde düzenlemelerle boyutlara katkı sağlamaktadır.

Bugüne kadar yapılan çalışmalar ve gözlemler, penis uzatmada  ilaçların, vakumlu sistemlerin, penis masaj ya da egzersizlerinin ya hiç etkisinin olmadığı ya da  istek ve beklentiyi karşılayamadığını göstermiştir. Rekonstrüktif Cerrahide kullanılan ve penis uzatmada etkili olabileceği düşünülen doku genişletici aparatların penis uzatılmasında kullanılması, penisin uzayabilen doğal yapısı nedeniyle etkin bir tedavi sonucu vermemiştir. Tüm bu nedenlerle penis uzatmada cerrahi yöntemler daha ön plana çıkmıştır. Ancak cerrahi teknikler yoktan var eden ya da olmayanı olur yapan özelliğe sahip değildir.

Penis bağı keserek ve deriyi uzatarak penis uzunluğuna % 20 ye kadar katkı sağlanabilir. Tekniğin bu olumlu etkisi yanında bazı yan etkileri gözlenmektedir : Kesilen asıcı bağlar, penisi dik (erekte ) durumda vücudun uzun eksenine göre yaklaşık 60 derece civarında bir açıda tutmakta, cinsel ilişkide vajinanın doğal eksenine paralel kalmasını sağlamaktadır. Bu bağın kesilmesi bu doğal açıyı artıracağı için,  vajinaya giriş esnasında penise uygun açı verilmesini gerektirebilir. Ameliyat yapılırken penis damar ve sinirlerine çok yakın çalışıldığından çok nadirde olsa ereksiyon ve/veya duyu azalması yapabilir.

Penisin boyunun uzatılması değil kalınlığının artırılması hedeflendiğinde ise bu işlem için sentetik dolgu maddeleri ya da kişinin kendi dokuları kullanılmaktadır. Estetik cerrahide yoğun olarak kullanılan ancak zaman içinde eriyen ve vücut tarafından emilen  “Hyaluronik asit” esaslı dolgu maddeleri, sınırlı  yan etkileri nedeniyle penis kalınlaştırmada tercih edilmektedir. Kalıcı yani emilmeyen dolgu maddeleri, reaksiyon yapmaları nedeniyle daha az kullanılmaktadır.

Kaynak:  dktinternational.com.tr/penis-buyutme/

HPV ve Kanser: Takdir Edilmemiş Bağlantı

Previous article

Penisiniz İçin Mükemmel Prezervatifi Seçin

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.