Cinsel Sağlık

Erken Boşalma Hakkında Bilmediğiniz 4 Gerçek

0
Erken-Bosalma-Hakkinda-Bilmediginiz-4-Gercek

Emeklilik için para biriktirmek gibi hayattaki pek çok şey söz konusu olduğunda, “erteye kalan arkaya kalır” ifadesini sık sık duyarsınız. Cinsel ilişki söz konusu olduğunda, arkaya kalmamak her zaman daha iyi olmayabilir, ancak bu birçok çiftin karşılaştığı bir gerçektir.

Erkenden kasıt, bir erkeğin cinsel ilişki sırasında, genellikle penetrasyondan hemen önce veya hemen sonra boşalması olan erken boşalma olarak adlandırılır. Erken boşalma genellikle erkeklerin seks sırasında performans gösteremeyen tek kişi kendileriymiş gibi hissetmesine neden olur; ancak, yalnız değilsiniz. Aslında, yaklaşık 3 erkekten 1’i hayatlarının bir döneminde erken boşalma yaşadıklarını söylüyor. Çoğu vakada geciktirici kremler ve geciktirici krem içeren prezervatif kullanımı problemi önlemeye fazlasıyla yeterli olmaktadır.

Erken Boşalma Bir Hastalık Değildir

Erken boşalma söz konusu olduğunda, birçok insanın bilmediği bazı gerçekler vardır. Öncelikle, bu tip boşalma bir hastalık değildir. Aslında bir hastalık türü bile değildir. Erken boşalmanın sadece bir kez veya bir kişinin hayatı boyunca birçok kez meydana gelebilecek bir olay olduğunu doğrulayan çok sayıda çalışma yapılmıştır. Bazıları bu tür bir boşalmayı hiç yaşamayabilir. Erken boşalmadan muzdarip olan çoğu insan, ilişki gerçekleştikten sonra bir dakikadan daha kısa sürede boşalma eğilimindedir. Biyolojik tetikleyiciler durumu tetikleyebilirken, psikolojik tetikleyiciler de vardır.

Her Zaman Psikolojik Değildir

Kişi erken boşalma hakkında  sadece psikolojik bir durum olduğunu asla düşünmemelidir. Stresten kaygıya, zihinsel yorgunluğa kadar her şey erken boşalmaya ve depresyona neden olabilir. Biyolojik açıdan, penisteki aşırı hassas bir bez kısa sürede boşalmaya neden olabilir. Hatta bazı erkekler prostat büyümesi nedeniyle erken boşalma yaşarlar. Sorunun etkin bir şekilde halledilmesini sağlamak için profesyonel yardım almak elbette en akıllıca seçimdir.

Muhtemelen Düşündüğünüzden Daha Yaygındır

Bazı araştırmalar, erkeklerin yaklaşık yüzde 30’unun yaşamları boyunca en az bir kez erken boşalma yaşadığını göstermektedir. Genellikle yaşlı erkeklerde görülmekle birlikte, bazıları 18 yaşında bu duruma sahip olduklarını bildirmektedir. Sağlıklı ve iyi bir cinsel yaşamları olan erkekler bile erken boşalma yaşayabilir, bu da onların kaygı ve depresyon yaşamasına neden olabilir. Neyse ki, erken boşalma ve diğer sertleşme bozukluğu türleri; alanında özel uzmanlığa sahip nitelikli bir doktorun yardımıyla tedavi edilebilir.

Dikkat Dağıtma Her Zaman Erken Ejakülasyonu Tedavi Etmez

Birliktelik esnasınad zihinsel dikkat dağınıklıklarının erken boşalmayı önleyebileceği yaygın bir yanılgıdır. Aslında seks yaparken zihni seks yapmaktan uzaklaştırmak boşalmayı geciktirebilir, ancak şüphesiz bu deneyimi çok daha az zevkli hale getirir ve ciddi psikolojik sorunlara yol açabilir. Bir kişi asla erken boşalmayı engellemenin tek yolunun zihinsel dikkat dağınıklığı olduğu sonucuna varmamalıdır. Bir kişinin erken boşalma sorunlarının üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek birden fazla çözüm vardır.

Kaynak: dktinternational.com.tr/erken-bosalma-hakkinda-bilmediginiz-4-gercek/

Penisiniz İçin Mükemmel Prezervatifi Seçin

Previous article

Prostat Kanseri Olup Olmadığınızı Nasıl Anlarsınız?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.