Cinsel Sağlık

Hamile Kalmak İçin Pozisyonlar

0
Hamile-Kalmak-İcin-Pozisyonlar

Kimi uzmana göre hamile kalmak için pozisyonlar denemenin bir faydası olmasa da çoğu uzman fizik kurallarının verdiği güvenle doğru pozisyonun gebeliğe yardımcı olacağını savunmaktadır.

Misyoner

Hamile kalma pozisyonları arasında en bilindik olanı misyonerdir.

Bu pozisyonda erkek üstte ve kadın alttadır.

Misyoner pozisyonda, kadının beline yüksek olmayan bir yastıkla destek verildiği takdirde spermlerin hareketi yer çekiminin de etkisiyle kolaylaşmış olur.

Köpek (Doggie) Stili

Kadının dizleri üzerinde elleriyle destek alıp erkeğe arkası dönük bir şekilde pozisyon alarak erkeğin arkadan vajinaya ulaşmasını sağladığı bir stildir.

Bu stil penisin yumurta kanalına yakın olmasını sağlayarak erkek üreme hücrelerinin yolunu kısaltacaktır.

 

Bacaklar Omuzda Kalça Havada

Kadın sırt üstü yatarken erkek dizlerinin üzerindedir.

Kadın bacaklarını erkeğin omuzlarına atarak belli bir açı oluşturur ve bu açı spermlerin yer çekimi etkisiyle daha etkili ilerlemesini sağlar.

Kadının Bacakları Omuzda Erkeğin Bacakları Düz

Kadın sırt üstü yatarak bacaklarını erkeğin omuzlarına koyar. Bu sırada erkek bacakları dümdüz bir şekilde kadının üzerine uzanarak vajinaya ulaşır.

Kadının bacaklarının omuzda olduğu bu pozisyonlar, gebe kalma ihtimalini artıran pozisyonlardır.

Kaşık Stili

Tavsiye ettiğimiz hamile kalma pozisyonları isimlerini benzetmelerden alır. Burada da üst üste iki kaşık benzetmesi yapılmıştır.

Kadın yan uzanır ve erkek arkasından kadını kavrayarak vajinaya ulaşır.

Stil esnasında kadının üst tarafta kalan bacağını yukarı kaldırarak erkeğin bacağından destek alması spermlerin yol almasına yardımcı olur.

Kalça Havada Mide Yerde Stili

Kadın yüz üstü midesi yere temas edecek şekilde yatar ve kalçasını yukarı kaldırır, bunu yaparken yastık kullanmak işini kolaylaştıracaktır.

Kalça havada ve mide yerde stilinde, erkek kadının arka tarafından vajinaya girerek birlikte olunur.

Hamile Kalmaya Yardımcı Olan Durumlar

Denediğiniz hamilelik pozisyonu ile gebe kalma olasılığınızı artırdınız. Bu pozisyona destek olarak ihtimalleri daha da yükseltmek istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını dikkate almanızda fayda var!

Bir erkeğin fazla uyarılması yani kaliteli bir ön sevişme, spermin hızını ve sayımını arttırmaktadır.

Sperm hızının ve sayımının artması spermin zorlu yolları aşarak yumurta hücresine ulaşma olasılığını arttırmaktadır.

Düzenli ve eğlenceli bir seks hayatı olan çiftlerin 1 yıl içerisinde gebe kalma olasılığı, düzensiz seks hayatına sahip olanlardan daha fazladır.

Düzenli bir cinsel hayat için haftada 2 ya da 3 kez cinsel ilişkiye girmenizde fayda var.

Erkeğin, penisini mümkün olduğu kadar derinden kadının vajinasına itip boşalması sperm hücrelerinin daha ileri gitmesine yardımcı olarak gebeliğe yardımcı olur.

Hamilelik pozisyonu yardımıyla girilen cinsel ilişkinin ardından; kadının kalçasının altına yükseltmek amaçlı yastık koyarak yarım saat kadar sırt üstü uzanmasının spermlerin ilerlemesine yardımcı olacağı savunulmaktadır.

Bazı uzmanlar bunun bir etkisi olmadığı görüşünde olsa da size herhangi zararı olmadığından denemeye değer.

Çoğu kadının uygulayıp etkili olduğunu iddia ettiği yöntemlerden biri de ilişki sonrasında bacakları duvara dayayıp bir süre beklemektir.

Kimileri seksten sonra tuvalete gidip çiş yapmanın gebelikte korunma yöntemi olduğunu düşünürken; bazıları da bunun hamile kalmaya yardımcı olduğunu düşünmektedir. Ancak her ikisi de gerçek dışı inanışlardır.

Hemen tuvalete gitmek kesinlikle bir korunma yöntemi değildir, ancak spermlerin gidişine zıt yönde bir etki yaptığı da gerçektir.

Gebe Kalma Olasılığını Azaltan Durumlar Nelerdir?

Sanılanın aksine fazla cinsel ilişkiye girmek çiftlerde yorgunluğa sebep olarak gebe kalma olasılığını azalttığından her gün ya da günde birden fazla seks yapmaktan kaçınmakta fayda vardır.

Yeterince cinsel ilişkiye girmemek döllenme ihtimalini azalttığından haftada en az 3 kere ilişkiye girin.

Gebe kalma pozisyonu diye hep aynı pozisyonda takılıp kalmayın, farklılıklara açık olun. Ritminizi kaybetmeden eğlenmenize bakın.

Yumurtlamanın her ay aynı günde gerçekleştiğini düşünerek doğru hesaplama yapamamak önemli bir engeldir.

Vücudunuzun gösterdiği yumurtlama belirtilerini iyi takip edin ve o günlere yoğunlaşın.

Sadece tam yumurtlama gününde seks yapmak yapılan en büyük hatalardandır.

Kısacası yumurtlama günü öncesinden çalışmalara başlamalısınız.

Seks hayatınızı daha eğlenceli hale getirmek için aklınıza gelebilecek olan krem, yağ gibi kimyasallar spermlerin hareketliliğini ve yapısını olumsuz etkileyebileceğinden bu kimyasallardan uzak durun.

Sigara ve alkol gibi bağımlılık yapan maddeler gebe kalma olasılığınızı azaltacaktır, uzak durun.

Sağlıksız beslenme ve sporsuz bir hayat en büyük düşmanınızdır.

Kısacası alışkanlıklarınızda olumlu değişikliklere gitmelisiniz! Bu hayat kalitenizi artıracağı gibi gebe kalma ihtimalinizi de artıracaktır.

Bebek sahibi olmaya karar verip aktif bir cinsel ilişki ve hamile kalma pozisyonları ile seks yapmaya başladıktan sonra 1 yıl geçmesine rağmen hala gebelik durumu yoksa mutlaka bir uzman doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: dktinternational.com.tr/hamile-kalmak-icin-pozisyonlar/

Kadınlarda İlişki Sırasında Ağrı Ve Tedavisi

Previous article

VAJİNOPLASTİ

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.