Estetik Cerrahi

Meme Estetiğinde Teknolojiyle Gelen Doğallık

0
MEME ESTETİĞİNDE TEKNOLOJİYLE GELEN DOĞALLIK

Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyon olan meme estetiği operasyonlarında bazı durumlarda istenmeyen sonuçlar da ortaya çıkabiliyor.

En doğal, en istenen sonuca ulaşabilmek için şimdi teknoloji devri… Estetik operasyonlara ilgi ve talebin artmasının yanı sıra yeni trendler doğallıktan yana… Teknolojik gelişmeler ise bu doğallık modasını destekliyor. Teknolojinin, estetik dünyasına sunduğu nimetlerden biri de insan vücuduna son derece uyumlu olan nano yüzeyli ve çipli silikonlar… Hastalarını güvenle ağırlayan ve onları hayal ettikleri güzelliğe kavuşturan Clinic SBB Kurucusu Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, meme estetiğindeki son teknoloji olan nano yüzeyli ve çipli silikonları tüm yönleriyle açıklıyor.

 Doğallıktan ödün vermeden estetik operasyon yaptırmak hayal değil…

Küçük göğüslere sahip olma veya doğum sonrası sarkma ve küçülmeler sebebiyle tercih edilen meme estetiğinde önemli olan noktanın doğallık olduğunu vurgulayan Dr. Bayraktaroğlu,  memenin beden yapısına ve kişinin yaşam tarzına uygun olarak doğal tasarlanması gerektiğini ve operasyonlarını bu doğrultuda planladıklarını belirtiyor. Ameliyat kararı verildiğinde hastanın yaşı ve vücut yapısı öncelik taşıyor. Yapılan kontroller ile memede nasıl bir deformasyon olduğunu saptanıyor ve sarkmanın ve meme yapısının tespiti ile hastaya uygun bir form tasarlanarak her hasta için farklı bir operasyon süreci planlanıyor.

 Nano yüzey ve çip sayesinde daha güvenli ve doğal meme estetiği…

Meme estetiği yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yapılan implantın yüzeyi… Meme ile silikonun temas ettiği tek yer olan implant yüzeyi, estetik dünyasındaki yeni teknolojiler sayesinde sızdırma sorunlarına sebep olmuyor. Clinic SBB’de kullanılan nano yüzeyli ve çipli silikonlar, insan vücuduna son derece uyum sağlıyor. Doktorun ya da kişinin silikon protezi ile ilgili önemli bilgilere kolayca erişmesine olanak tanıyan bir mikroçipin yer aldığı implantlar, jel dokularının elastikiyeti, insan anatomisine uygun yapıları ve dokunma ile anlaşılamayacak kadar doğal olmaları sebebiyle harikalar yaratıyor. Bununla birlikte kullanılan bu son teknoloji hastanın iyileşme süresini kısaltarak gündelik hayatına kısa sürede dönmesini sağlıyor.

Prof. Dr. Gülfem Elif Çelik Açıkladı: “Astım Tedavisinde Erken Tanı, Düzenli İlaç Tedavisi Ve Kontrol Büyük Önem Taşıyor”

Previous article

Ceviz, Alzheimer Hastalığı ve Sağlıklı Bir Beyin Arasındaki İlişki

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.