Genel Sağlık

“Lösev İstanbul Lösemiliçocukların Hayallerine Giden Yolu Turuncu Işıklarla Aydınlattı”

0
losev haftası

LÖSEV2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’ndalösemi hastalığıile mücadele eden çocuklara destek vermek isteyen sembol binalar Türkiye’nindört bir yanında binalarını turuncu ışıklarla aydınlatmaya hafta başıitibarıyla başladı.

Sosyal sorumluk sahibi kurumlar lösemili çocuklarınhayallerine giden yolu turuncu ışıklarla aydınlatıyorlar…

LÖSEV;Lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “İyi ki varsın LÖSEV” mesajıile tüm Türkiye’de etkinliklere eş zamanlı olarak başladı.
Bundan tam 24 yılönce tedavi gördüğü hastane odasından haftalarca dışarıya çıkamayan lösemiliçocuklar Şirin Babaları Dr. Üstün EZER’den odalarına bir televizyon istedi.Ancak hastane yönetimi bu isteği geri çevirince Dr. Üstün EZER ve arkadaşlarıLÖSEV’i kurarak çocukları hayallerine kavuşturdu. 8 Kasım 1998’de kurulan LÖSEV, kuruluş gününü 2-8 Kasım LösemiliÇocuklar Haftası olarak lösemili çocuklara ve ailelerine armağan etti.

Bu yıl da“İyi ki varsın LÖSEV” mesajıilefarkındalık yaratmayı hedefleyenLÖSEV -Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı hafta boyunca tüm Türkiye’debirbirinden farklı etkinliklerle, çocukluk çağı kanserleri içinde en sıkgörülen lösemiye dikkat çekmeye devam ediyor. Haftanın ve löseminin rengi olan TURUNCU RENGİvebirçok farklı etkinlik ile tedavisi süren çocuklara umut aşılanırken, lösemiylemücadelede bireylere ve topluma düşen görevler vurgulanacak.

TURUNCU ışıklarlahayallere giden yolu aydınlatıyoruz

Göğüs Kemiği Açılmadan Baypas Ameliyatı

Previous article

Bel Fıtığı Hakkında Doğru Sanılan 9 Yanlış Bilgi!

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.